Procurorii moldoveni la o nouă ediție a „Cupei Magistraților”

25.04.2023

În perioada 21-22 aprilie 2023, Procuratura Republicii Moldova a fost invitată să participe la cea de-a XXV-a ediție a competiției de minifotbal „Cupa magistraților”, organizată de Asociația Sportivă a Procurorilor din România (ASPR), care a avut loc în România, București.

Selecționata Procuraturii Republicii Moldova la minifotbal s-a clasat pe locul III, locul I fiind obținut de echipa Curții de Apel Timișoara, după finala cu echipa Curții de Apel Bacău. Locul IV a fost obținut de echipa „ASPR 4ever” București.

Echipa Procuraturii Republicii Moldova a fost compusă din procurorii Muntean Victor, Cazacu Victor, Popescu Constantin, Chișca Vitalie, Rotaru Denis, Costișanu Vitalie, Stăvilă Alexei, Poiată Denis, Barbuța Dumitru, Machidon Alexandru, Moroz Remus, consultantul Cherpec Dumitru și specialistul principal Ionița Victor.

Menționăm că Procuratura Republicii Moldova participă al patrulea an consecutiv la acest eveniment sportiv.

Procuratura Generală aduce sincere mulțumiri și recunoștință echipei pentru participare și Asociației Sportive a Procurorilor din România pentru invitația la acest eveniment inedit.